Smorster masonry - tak to się robi

Cel osiadania

Ściany obwałowane są procesem uszczelniania. Stosowany jest głównie tam, gdzie murowane - na stałe lub okazjonalnie - narażone jest na bardzo wysoki poziom wilgoci. Może to być przypadek

w łazience iw innych wilgotnych miejscach

  • na bazie ścian (zwłaszcza barwa) jako balkonów ochrona przed wodą
  • i tarasów
  • podczas budowy domu (do uszczelniania przed obciążeń wilgocią i wilgocią strukturalnej w środku) jest
  • skład Dichtschlämme

Dichtschlämme mieszanina cementu i tworzyw sztucznych. Aby uzyskać lepszą obróbkę, te mieszaniny są bardzo płynne i można je nawet spryskiwać.

Połączenie dwóch materiałów gwarantuje, że szlam uszczelniający jest z jednej strony bardzo elastyczny, a także dopasowuje się do wszystkich kształtów ścian. W przeciwieństwie do tego, zawartość cementu utrzymuje szlam otwarty na dyfuzję, tak że wilgoć, która przedostała się do ścianki, może również przedostać się przez szlam jako para wodna.

Właściwe użycie szlamu uszczelniającego

Szlam uszczelniający może być stosowany na prawie wszystkich podłożach. W przypadku muru nie występują żadne problemy, nawet jeśli podstawowy tynk już jest obecny. Jednak poszczególne produkty mogą nie być odpowiednie dla jednej lub drugiej powierzchni. Jest to zawsze podane przez producenta.

Aplikacja jest stosunkowo nieskomplikowana: szlam uszczelniający można nałożyć na powierzchnię ściany za pomocą pędzla, pęczka lub rozpylaczy. Po utwardzeniu szlamu uszczelniającego powstaje całkowicie wodoodporne podłoże.

Przed użyciem należy zawsze dokładnie przygotować powierzchnię. Powierzchnia musi być czysta, mocna i sucha, luźne części muszą być zawsze usunięte. Konieczne jest dokładne czyszczenie, istniejące pęknięcia i szczeliny należy naprawić przed nałożeniem zawiesiny uszczelniającej.

Porady i wskazówki Również pod płytkami w łazience zawsze należy stosować wodoszczelną barierę. W wielu przypadkach szlam uszczelniający oferuje bardzo łatwe w użyciu rozwiązanie, które jest niezwykle opłacalne (proste produkty od około 1 EUR za kg).

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz